انواع وال‌واشر LED

ارائه انواع وال واشر LED

دیسانور تولید کننده انواع وال واشر LED  اقدام به تولید این محصول در ابعاد و رنگهای نوری مختلف نموده که بخش وسیعی از نیاز بازار نورپردازی فضای خارجی را پوشش میدهد.

12 وات

6 وات

6 وات

3 وات

3 وات

1 وات

36 وات

24 وات

18 وات

18 وات

12 وات

9 وات

 وال واشر LED

امروزه کاربردی ترین محصول نورپردازی نمای ساختمان وال واشرهای LED هستند.

وال واشر
والواشر led
والواشر led
والواشر led
والواشر led
والواشر led
والواشر led

تعداد سایز مختلف

تعداد توان مصرفی مختلف

والواشر LED

وال واشر یک ابزار جدید  و مدرن برای نورپردازی محیطهای مختلف است که از کنار هم قرار گرفتن چند منبع تامین نور که عموما ال ای دی (LED) هستند تشکیل می‌شود. از این تجهیزات می‌توان در نورپردازی نما نیز استفاده نمود و حتی می‌توانید جایگزینی برای نورافکنهای قدیمی نیز به محسوب شوند. وال واشرها اصولا چراغ هایی هستند که به صورت خطی تولید میگردند و جهت زاویه پرتوی نوری و شدت نور آنها باتوجه به نوع لنز استفاده شده در این چراغ ها قابل متغییر است. این محصول طیف رنگ نور متنوعی را پوشش می دهد و می تواند به صورت RGB یا اصطلاحا هفت رنگ نیز تولید و استفاده شود.

والواشر_Wallwasher

 

به طور کلی وال واشرها در مکانهایی که نمیتوان از پروژکتور استفاده کرد و الزاما نیاز به نور فراوان داریم می توانند مورد کار قرار گیرند ،مثلا برای جاهایی که نور باریک و طولانی  نیاز داشته باشیم می توان از وال واشرها استفاده کرد که پرتوی نوری نواری و یکنواخت را ساتع می سازند. امروزه که نورپردازی نمای خارجی بناها نیز به شدت مورد استقبال واقع شده است، والواشرها کاربرد بسیاری برای این امر مهم یافته اند.

این لامپ‌های ال‌ ای‌ دی  (LED) دارای لنزی برای تنظیم زاویه تابش  پرتوی نور هستند که سبب می‌شود کنترل بهتری بر شرایط نورپردازی داشته باشند. عموما این زاویه 30 تا 45 درجه است اما برای داشتن ال‌ ای ‌دی با زاویه متفاوت نیاز به سفارش اختصاصی محصول می‌باشد. اصولا ال ‌ای ‌دی هایی که بر روی وال واشرها قرار می‌گیرند متراکم‌اند. این تراکم و نبودن فاصله میان آن‌ها سبب می‌شود نور زیادتری را ساتع کنند. از طرف دیگر وال واشرها دارای طیف گوناگون و زیادی از رنگ‌ها هستند. این تنوع رنگ به شما این امکان را می‌دهد که از رنگ‌های آفتابی و مهتابی و یا از رنگ‌های فول‌کالر RGB همزمان بهره ببرید همچنین این محصولات به شکل سفارشی در توان‌ها و ابعاد گوناگون تولید می‌شوند.

والواشر_Wallwasher

مزایا و کاربرد استفاده از والواشر

یکی از مزایای مهم وال واشرها بالا بودن فوکوس لامپ‌های LED است. و البته هماهنگ بودن کامل با سیستمهای DMX. ویژگی دیگر وال واشرها بهره‌وری نوری بالا و بسیار پایین بودن توان مصرفی در قیاس با چراغ‌های قدیمی‌تر و البته پروژکتورهای عادی است. همچنین امکان نصب وال واشرها در زوایای متنوع و قابلیت اجرای سایه روشن بر روی سطح دیوار و مستمر بودن نور خروجی به طور ثابت در مدت زمانی زیاد از دیگر ویژگی‌های مثبت وال واشرها به شماره می‌رود.

البته مهمترین کاربرد این محصولات در واقع ایجاد روشنایی و نورپردازی بر روی سطح دیوارها و نمای ابنیه و یا به وجود آوردن پرده نوری در سطحهای مختلف است. یکی دیگر از کاربردهای وال واشرها در ساخت چراغ‌های خطی رنگی است. وال واشرها عموما در بناهای مدرن، گالری‌ها، فروشگاه‌های بسیار بزرگ، پل ها، موزه‌ها، تونلها، بناهای تاریخی و انواع دیوارها استفاده می‌شود.

کابردهای فرعی وال واشرها

  1. نورپردازی آکواریوم: والواشرها در جهت زیبایی آکواریوم‌های آب شیرین مورد استفاده قرار می‌گیرند و در آب شور برای شبیه سازی آکواریوم به محیط دریا به کار می روند. والواشرهایی با ال ای دی های کلوین دار و UV در آکواریوم آب غیر شیرین به کار می روند.
  2. استفاده از وال واشر بلکلایت در مراسمات نیز رایج است و با اقلام تزییناتی مانند کلاه و عینک و غیره که فقط با LED UV رنگ مورد نظر را می گیرند مکمل می شود.
  3. موثر در رشد گیاهان: در این روش نورپردازی پرتوهای نور مورد نیاز گیاهان به وسیله لامپ‌های led تامین می‌گردد.

 

والواشر_Wallwasher

والواشر با طراحی نور خطی

در استفاده از این نوع محصولات کاربر می‌تواند با در نظر گرفتن شکل خطی این محصولات و چراغها، نور یک‌پارچه ایی را در یک خط طولی فضای مورد نظرش بوجود آورد و همچنین با توجه به درصد روشنایی مورد نیاز خود، تراکم نور، رنگ نور و طول و ابعاد بدنه چراغ را نیز تعیین نماید. والواشر ال ‌ای ‌دی معمولا برای نورپردازی ساختمانها و محیط‌های بیرونی استفاده می‌شود. از آنجا که این نوع چراغ‌ها به صورت یک لاین و خطی طراحی شده‌اند و امکان برقراری ارتباط با سیستم‌های نورپردازی دارای رنگ‌های قابل تغییر را نیز دارند. بنابراین در ابعاد، اشکال و زوایای مختلف، نور متفاوت تولید می‌کنند.

معرفی اجزای وال واشرها

در ابتدا به معرفی کلی و کاربردهای وال واشر(WAll Washer) در محیط های مختلف پرداختیم حال در ادامه میتوان با اجزای وال واشرها بیشتر آشنا شویم تا بدانید این چراغ LED کاربردی از چه قسمت های مختلفی تشکیل شده است. ویژگی های کامل این محصول سبب شده است که بتوان از آن برای نورپردازی محیط داخلی و نمای خارجی یک ساختمان استفاده کرد در واقع این تجهیزات هم جنبه تزئینی دارند و هم می توانند روشنایی مورد نیاز ساختمان شما را تامین نمایند. به طور کلی باید بدانیم که وال واشرها از 4 قسمت تشکیل می‌شوند.

 

لامپهای ال ای دی (LED)

لامپ ‌های LED که در وال واشرها مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا POWER LED هستند. این لامپ‌ها عموما دارای 1 وات توان هستند البته می‌توان از LED با توان وات بیشتر مثلا تا 3 وات نیز استفاده نمود، اما از با توجه به این که ال‌ای‌دی های پاور همراه تولید نور حرارت نیز تولید می‌کنند از توان‌های بیشتر از 1 وات استفاده نمی‌شود. این امر برای این منظور مورد توجه قرار می‌گیرد که گرمای زیاد ایجاد شده در لامپ‌های LED از مدت عمر آن ها می‌کاهد. ضمنا برای انتقال این گرما به خارج از بدنه داخلی لامپ‌ها از قطعه‌ای با عنوان هیت سینک استفاده می‌شود.

هیت سینک یا انتقال دهنده گرما

هیت سینک در وال واشرها اصولا به معنای بدنه وال‌واشر نیز میباشد. به منظور انتقال گرمای تولید شده در لامپ LED از فلز آلومینیوم استفاده می‌شود. زیرا گرما را به سرعت به خود می‌گیرد و بسرعت هم آن را از دست می‌دهد. زمانی که بدنه آلومینیومی با سطح مقطع زیر LED تماس پیدا می کند گرمای تولید شده را از چیپ LED به خارج از آن منتقل می‌کند. در این روش، وزن بدنه و میزان سطح آن پارامترهای بسیار موثری در درجه کیفیت و مرغوبیت وال ‌واشر میباشند. در واقع هرچه بدنه والواشر کم وزنتر و نازک‌تر باشد و در عین حال سطح مقطع تماس کمی نیز داشته باشد گرمای بیشتری در LED باقی می‌ماند و والواشر شما طول عمر کمتری دارد.

لنز

در وال‌واشرها اصولا برای افزایش قدرت تابش نور و همچنین پوشش نور قدرتمندتر از لنزها استفاده مینمایند. در این صورت متوجه میشویم کار لنزها در واقع جمع کردن و جهت دهی به نور است. این لنزها اصولا می‌توانند دارای زاویه های گوناگونی باشند از 5 درجه تا 120 درجه و یا حتی بیشتر از آن. عموما در تولید وال‌واشر از لنز یکسان با یک زاویه پخش نور مشابه استفاده می‌شود. شفاف بودن  شیشه و نداشتن حباب از ملزومات یک لنز با کیفیت به شمار می‌رود. لنزها را با استفاده از نگهدارنده بر روی ال‌ای‌دی متصل میکنند.

همچنین اگر از انواع مختلف لنزها هم بخواهیم بگوییم باید اشاره کنیم به لنزهای برجسته و تخت. لنزهای مشجر و یا لنزهای یکپارچه که در این حالت نگهدارنده و لنز بصورت یک تکه هستند.

درایور

درایور قطعه‌ایی است که ولتاژ برق شهر را به ولتاژ مورد استفاده در  چراغ LED تبدیل می کند. این تجهیز از این نظر اهمیت بالایی دارد که جریان و ولتاژ الکتریسیته را نظارت میکند و کاملا مطابق نیاز و دقیق به LED انتقال می‌دهد.  درایورها عموما دارای توان‌های مصرفی در محدوده مشخص و خاصی هستند. بطور مثال 1 تا 3 وات و یا 15 تا 24 وات و … . به طور کلی و به عنوان نکته آخر این که درباره درایورها اساسی‌ترین نکته بهره‌وری آن‌ها است. بازدهی و بهره‌وری درایورها اصولا می‌تواند مقادیر متفاوتی باشد و هرچه این عدد که به صورت درصد نشان داده می‌شود بالاتر باشد نشان از بهره‌وری بالاتر درایور است. اما عموما راندمان درایورها از 80 درصد فراتر نمی‌رود.

والواشر_Wallwasher

توضیح و معرفی  Wall Washing

به کمک والواشر، پرتوی نوربه صورت یکدست بر روی سطوح دیواری منتشر میگردد و در نتیجه دیوار روشن و یکپارچه به نظر می رسد و سایه ها به کمترین حالت ممکن می رسد، این روش باعث بزرگتر دیده شدن دیوار و نمای زیباترآن میشود. مناسبترین حالت قرارگیری تجهیزات برای این تکنیک نورپردازی، این میباشد که لامپ در بیشترین فاصله ممکن باتوجه به دیوار قرارگیرد تا پرتوی نور و روشنایی بتواند با زاویه بازتر، سطح مقطع زیادی را پشتیبانی دهد.

عموما از چراغ والواشر برای روشن نمودن سطوح یکدست استفاده می شود، بطور مثال در گالری های هنری که هدف نمایش تابلوهای آویزان شده بر روی دیوار است. استفاده از این تکنیک در فضاهای داخلی باعث بزرگتر دیده شدن محیط میگردد و در فضاهای خارجی برای نمایش عظمت بیشتر سطوح یکدست و نمایش واضح تزیینات شهری و بیلبوردها استفاده می شود. به کلیه تکنیکهای مورد استفاده والواشینگ میگویند، البته صرفا از چراغهای والواشر برای این کار استفاده نمیشود.

این یعنی یه انتخاب خوب!

شعار و سرلوحه مدیریت و پرسنل این واحد تولیدی ” زندگی ایده آل، روشنایی پایدار ” است.

شروع گفتگو
کارشناس ما در واتس‌آپ
سلام
کارشناسان ما بصورت آنلاین جوابگوی شما هستند.